Live

Petkoviç opozitës serbe: Jeni bërë me Albin Kurtin

08:17 / 25 Nëntor 2022

Nga Krenare Tahiri

Drejtori i të ashtuquajturës “Zyrë për Kosovën”, Petar Petkoviç, nuk mund ta besojë se opozita në Serbi e kritikon më shumë presidentin serb, Aleksandër Vuçiç’in sesa kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin.

“Është e pabesueshme që kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, i janë kursyer kritikat nga opozita serbe dhe se qeveria në Serbi po përballet me kritika për përpjekjen për të larguar rrezikun për popullin e saj”, ka thënë ai, transmeton N1.

Petkoviç, i cili shërben si korrier personal i Vuçiç’it, vlerësoi se këto kritika nga opozita serbe burojnë nga, siç u shpreh ai, “urrejtja patologjike” ndaj presidentit serb.

Shpërndaje në

U Kopjua