Live

Tahiri: Kurti po e futë Kosovën në një rrugë qorre, s’e ka informuar as presidenten për veprimet në veri

18:04 / 05 Qershor 2023

Nga Kosova Live

Deputeti nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri ka komentuar situatën në veri të vendit.

Tahiri ka thënë se duhet thënë e vërteta për veriun dhe se kryetarët atje “duhet ta kenë njëfarë legjitimiteti”, shkruan Gazeta Online Reporteri.net.

Tutje ai tha se kryeministri i Kosovës Albin Kurti po e fut Kosovën “në një rrugë qorre.”

“Është duke e futë Kosovën në një rrugë qorre që ka me na sjellë shumë probleme”, tha ai.

Sipas tij, Kurti për veprimet në veri nuk e ka informuar as presidenten Vjosa Osmani.

“Presidentja nuk ka qenë e informuar për këtë veprim”, tha Tahiri, ndërsa sipas tij, “në terr informativ” janë edhe deputetët.

Shpërndaje në

U Kopjua