Live

Vila luksoze ku u xhirua dokumentari i Netflix nuk i përket princit Harry dhe Meghan

09:40 / 24 Janar 2023

Nga Kosova Live

6 dhoma gjumi, 7 banjo, palestër, teatër, bar, bibliotekë, sallë lojërash, pishinë, një guest house, garazh për 5 makina, kopsht perimesh, agrume, lëndinë që e kanë zili edhe kopshtarët e Wimbledon dhe madje edhe një kotec pulash për vezë të freskëta.

Kjo është vila luksoze në Montecito, dy hapa nga qendra e Santa Barbara-s në Kaliforni, ku u filmua seriali dokumentar mbi princin Harry dhe Meghan i transmetuar në Netflix.

Harry dhe Meghan tregojnë historinë e tyre në vetën e parë, që nga ditët e para të miqësisë së tyre. Por vila në serialin dokumentar nuk është ajo ku ata jetojnë, megjithëse vendbanimi i tyre i vërtetë, pak më “modest”, i blerë në vitin 2020, është vetëm nëntë minuta nga shtëpia mbretërore

Vila ku u xhirua dokumentari i ka të gjitha karakteristikat që mund t’i përkiste një çifti mbretëror, ndaj nuk është çudi që shumë shikues besuan se kjo ishte shtëpia e tyre e vërtetë.

Me pamjet e saj gjithëpërfshirëse të Oqeanit Paqësor, tavanin madhështor të lisit dhe brendësinë e dizajnuar në mënyrë të përsosur, ajo është padyshim një shtëpi mbretërore.

Ndër dhomat më të mahnitshme është sigurisht dhoma e ndenjes, ku çifti ka zhvilluar intervistën, e karakterizuar nga një hapësirë ​​e madhe e pajisur me një piano të madhe, një llambadar gjigant dhe një pamje të mrekullueshme të kopshtit dhe një tarracë me pamje të lë pa frymë.

Kuzhina ka banakë mermeri dhe një hapësirë ​​për një tavolinë ngrënieje. Ndërsa dhoma e gjumit kryesore ndodhet në katin e parë dhe është e rrethuar me dyer xhami që të çojnë në një tarracë. Banja kryesore ka një vaskë dhe dush xhami. 5 dhomat e gjumit shtesë kanë të gjitha tarraca private.

E ndërtuar në vitin 2006, prona prej 4000 metrash katrorë ka qenë në treg që nga gushti 2021 dhe çmimi i kërkuar nuk ka rënë që atëherë dhe mbetet në 33.5 milionë dollarë.

Montecito, në lindje të qytetit të Santa Barbara, është një komunitet i pasur plazhi dhe shtëpia e disa prej pasurive të paluajtshme më të shtrenjta në botë. Një destinacion i preferuar për VIP-at dhe manjatët e biznesit, duke filluar me muajin e mjaltit të John dhe Jacqueline Kennedy në 1953, i cili tërhoqi gjithnjë e më shumë yje të Hollivudit si Oprah Winfrey, Kim Kardashian, Gwyneth Paltrow, Rob Lowe dhe Katy Perry dhe Ariana Great.

Në këtë dokumentar të paprecedentë, i cili grumbulloi më shumë shikues se çdo dokumentar tjetër gjatë javës së parë të tij, Duka dhe Dukesha e Sussex ndajnë një këndvështrim të ndryshëm për romancën e tyre.

Gjatë gjashtë episodeve, seriali eksploron periudhën klandestine të rënies në dashuri dhe betejat që i bënë ata të ndiheshin të detyruar të largoheshin nga rolet e tyre institucionale me kohë të plotë.

Shpërndaje në

U Kopjua