Live

Atletico mposht Realin 7-3

10:26 / 27 Korrik 2019

Nga Kosova Live

Reali Madritit ka pësuar debakël. Lojtarët e Zidanes janë mposhtur 3- 7 në  kuadër të

International Champions Cup.

Diego Costa shënoi 4 gola për Atleticon, ndërsa për golat e tjera u përkujdesën Joao

Felix, Angel Correa dhe Vitolo. Për Realin shënuan Nacho Fernandez, Benzema nga

pika e bardhë dhe Javier Hernandez.

Prej minutës së 64’ dy skuadrat mbetën me nga një lojtar më pak në fushë.

Kjo ishte ndër paraqitjet më të dobëta të Los Blancos.

Shpërndaje në

U Kopjua