Live

Elon Musk: A duhet të rikthehet llogaria e Donald Trump në twitter

22:46 / 19 Nëntor 2022

Nga Elmedina Ballazhi

Ish-presidenti amerikan, Donald Trump, kishte rreth 88.8 milionë ndjekës kur Twitter-i pezulloi përgjithmonë llogarinë e tij në janar 2021, duke përmendur rolin e tij në trazirat e 6 janarit në US Capitol dhe potencialin për më shumë dhunë.

E pronari i ri i Twitter-it, Elon Musk nisi një sondazh të premten në kompaninë e mediave sociale duke pyetur nëse ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump duhet të lejohet të kthehet në platformë, transmeton Klankosova.tv.

“Rivendosni për llogarinë e ish-Preskimit.

Më shumë se 52% e përdoruesve votuan “po”, ndërsa gati 48% thanë “jo”.

Disa orë më parë, miliarderi amerikan la të kuptohej se po mendonte nëse do të rivendoste llogarinë e Trump në Twitter.

Shpërndaje në

U Kopjua