Live

Luis Suarez shënon në derbin e dhjetë në karrierë, çfarë goli se

10:47 / 22 Maj 2023

Nga Kosova Live

Luis Suarez ka shënuar një supergol në derbin e madh të futbollit brazilian ndërmjet Gremio dhe Internacional.

Sulmuesi uruguajan shënoi gol maestral pas vetëm shtatë minutash lojë në fitoren 3 me 1 të Gremios, shkruan kosovalive.net.

Luis Suarez arrin të shënojë gola në dhjetë klasike të ndryshme të futbollit botëror, statistikë të cilën nuk e kanë arritur shumë futbollistë.

Dhjetë klasiket e ndryshme që Suarez ka shënuar janë këto:
Nacional v Peñarol
Ajax v Feyenoord
LFC v Everton
󠁧󠁢󠁥󠁮 LFC v Man Utd.
Barcelona v Real Madrid
Barcelona v Espanyol
Atl. Madrid v Real Madrid
Gremio v. Inter
Uruguay v Argentina
Uruguay v Brazil

Shpërndaje në

U Kopjua