Live

Zbulohen datat e ndeshjeve të Zvicrës me Serbinë në Cyrih dhe Beograd

12:17 / 09 Shkurt 2024

Nga Kosova Live

Dje u tërhoq shorti për edicionin e ri të Ligës së Kombeve.

Në grupin e katërt të Ligës A, Zvicra u shortua në grup me Spanjën, Danimarkën dhe Serbinë.

Xhaka dhe Shaqiri do të përballen edhe dy herë tjera me Serbinë, por tani njëherë në Beograd e njëherë në Cyrih.

Fillimisht, Zvicra përballet me Serbinë më 12 tetor në udhëtim, kurse më pas e pret më 15 nëntor në Cyrih, sipas Transfermarkt.

Këto janë të gjitha përballjet e Zvicrës në Ligën e Kombeve:

Shpërndaje në

U Kopjua