Live

Bale tek Interi?

18:20 / 28 Korrik 2019

Nga Kosova Live

Trajneri I Reali I’a ka bërë të qartë Gareth Bale se nuk bën pjesë në planet e tij.

Tash sa ditë po flitet për një kalim të mundshëm të Bale në Kinë te Jiangsu Suning ku do të përfitontë 1 milionë euro në javë.

Por Reuters raporton se Kina është vetëm rrugë tranzitë për lojtarin pasi synim i tij është kalimi tek Inter.

Jiangsu është skuadra ‘motër’ e Inter, dhe Bale thuhet se mund të huazohet menjëherë në Itali.

Ditëve në vazhdim do kuptojmë më tepër lidhur me të vërtetën e këtij lajmi

Shpërndaje në

U Kopjua