Live

Sorry, there’s no live stream at the moment. Please check back later or take a look at all of our videos.

Djokovic apo Kyrgios, sot finalja e madhe e Wimbledonit

11:23 / 10 Korrik 2022

Nga Kosova Live

Sot do të zhvillohet finalja e madhe e Wimbledonit. Dy tenistët, Novak Djokovic dhe Nick Kyrgios do të garojnë për ta fituar këtë Grand Slam prestigjioz.

Tenisti serb arriti në finale me mjaft peripeci, duke fituar fillimisht në çerekfinale me rikthim 3:2, kurse në gjysmëfinale po ashtu me rikthim 3:1 ndaj Cameron Norrie.

Në anën tjetër, Nick Kyrgios pati fat, pasi në gjysmëfinale, Nadal u tërhoq për shkak të një lëndimi dhe tenisti australian kaloi direkt në finale.

Momentalisht, Djokovic renditet si i treti më i miri në botë, kurse Kyrgios zë pozitën e 40-të.

Në dy përballjet direkte, fitues ishte Nick Kyrgios. Dueli mes tyre nis sot nga ora 15:00

Shpërndaje në

U Kopjua