Live

Dua Lipa publikon këngën më të re “Training Season”

11:16 / 16 Shkurt 2024

Nga Kosova Live

Këngëtarja e njohur kosovare me famë ndërkombëtare Dua Lipa, ka lansuar këngën më të re “Training Season” me videoklip.

Lajmin e bëri të ditur vet këngëtarja përmes një postimi në rrjetin social “Instagram”, duke i falënderuar bashkëpunëtorët.

Për realizimin e kësaj kënge ajo pati thënë se është frymëzuar nga jeta reale, pasi sipas saj shumë burra nuk ditën se si të silleshin me të nëpër takime romantike.

Lipa detajoi evolucionin e saj të takimeve në këngën e fundit, “Training Season”, shkruan Elle.

“Nuk kam nevojë të të mësojë të më duash”, thotë ndër tjera Dua.

Kënga në mënyrë të qartë përcakton saktësisht se çfarë dëshiron ajo nga njerëzit me të cilët takohet, apo me partnerët.

Callum Turner, është aktualisht i dashuri i saj.

“Kisha qenë në një varg takimesh të këqija dhe e fundit ishte kapitullimi”, tha ajo në një deklaratë së fundi.

“Të nesërmen në mëngjes arrita në studio tek [kompozitorët] Caroline [Ailin] dhe Tobias [Jesso Jr.], duke më pyetur se si shkoi gjithçka dhe unë menjëherë u thashë ‘SEZONI I TRAJNIMEVE KA PËRFUNDUAR’.

Kështu edhe lindi ideja për këngën e saj të re.

Shpërndaje në

U Kopjua