Formacionet startuese të ndeshjes Uruguaj-Koreja e Jugut

13:13 / 24 Nëntor 2022

Nga Kosova Live

Kombëtarja e Uruguait sot takohet me Korenë e Jugut.

Uruguai dhe Koreja e Jugut takohen me fillim nga ora 14:00 në kuadër të grupit G të Kupës së Botës.

Pak para fillimit të takimit janë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Ja përbërjet:

Uruguai: Rochet – Caceres, Godin, Gimenez, Olivera – Vecino, Valverde, Bentacur – Pellistri, Suarez, Darwin Nunez.

Koreja e Jugut: Seung-Gyu; In-Beom, Ui-Jo, Woo-Young, Jin-Su, Min-Jae, Moon-Hwan, Young-Gwon, Jae-Sung, Sang-Ho, Heung-Min

Shpërndaje në

U Kopjua