Live

Itali: Babai vdes nga një atak në zemër pas një debati, djali i tij bën vetëvrasje për shkak të fajit

18:00 / 01 Maj 2023

Nga Kosova Live

Një tragjedi e dyfishtë ka ndodhur në Fonzaso, në provincën Belluno të Italisë.

Një 50-vjeçar, i cili pas dy ditësh u zhduk nga shtëpia, u vetëvra pas vdekjes së të atit, i cili pësoi infarkt në sy të të birit, pas një debati mes të dyve.

Sipas rikonstruksioneve të para, djali do të ishte vetëvrarë për shkak të ndjenjës së fajit. Pas vdekjes së babait të tij, ai në fakt ishte larguar nga shtëpia dhe ishte zhdukur.

Trupi i tij u gjet dy ditë më vonë në rrëzë të një shkëmbi në Pedesalto përgjatë një shtegu të vogël aksesi në tubacionin e ujit.

Ekipet e shpëtimit malor kanë ndërhyrë për të rikompozuar trupin dhe për ta transportuar në makinën e vdekjes. I gjithë komuniteti i Fonzaso është tronditur nga ajo që ndodhi.

Dy burrat lënë pas gruan dhe nënën e tyre, e cila brenda pak orësh humbi edhe bashkëshortin, edhe djalin e saj të vetëm.

Shpërndaje në

U Kopjua