Live

“Ka gabuar”, Konjufca flet për audio-incizimet në të cilat është e përfshirë Mimoza Kusari Lila

08:30 / 16 Shtator 2023

Nga Kosova Live

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca në emisionin “Kallxo Përnime” ka folur në lidhje me audio-incizimet ku dëgjohen duke folur shefja e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila dhe ish-deputeti i Listës Serbe, Sllavko Simiq.

Konjufca thotë se nuk ka pasur informacion se Kusari-Lila ka folur me Millan Radojçiq, por sipas tij, deputetja e LVV-së ka gabuar që ka lejuar Simiq të bisedojë me Radoiçiqin në prezencë të saj.

Shpërndaje në

U Kopjua