Live

Sorry, there’s no live stream at the moment. Please check back later or take a look at all of our videos.

Këto janë ekipet e kualifikuara në Ligën e Konferencës 

08:38 / 04 Nëntor 2022

Nga Denis Fana

Ka përfunduar edhe zyrtarisht faza e grupeve në Uefa Conference League për sezonin 2022/23.

Për herë të parë këtë edicion ka marr pjesë edhe një ekip kosovar, i cili është kampionin në fuqi, FC Ballkani, shkruan Kosovalive.

Ballkani bëri pjesë në Grupin G, së bashku me Sivassporin, CFR Cluj dhe Slavia Prahën, por që nuk arritit të kualifikohet tutje.

Janë 16 ekipe të cilat kanë siguruar kualifikim e ato janë: Basaksehir, Fiorentina, West Ham, Anderlecht, Villarreal, Lech Poznan, Nice, Partizan, AZ Alkmaar, Dnipro-1, Djurgarden, Gent, Sivasspor, Cluj, Slovan Bratislava dhe Basel.

Këtyre skuadrave do të ju bashkohen edhe 8 skuadra e rëna nga europa League, të cilat janë: Bodo/Glimt, AEK Larnaca, Ludogorets, Braga, Sheriff Tiraspol, Lazio, Qarabag dhe trabzanspor./

Shpërndaje në

U Kopjua