Live

Klopp nis sezonin me ankesa

11:11 / 03 Gusht 2019

Nga Kosova Live

Trajneri fitimtar i Ligës së Kampionëve, Jurgen Klopp njihet për ankesat e shumta që bën.

Jurgen Klopp kësaj radhe kërkon që të ndryshohet kalendari i Premierligës.

Trajneri gjerman nuk do e  ketë ekipin e plotë në ndeshjen e Supërkupës së Anglisë dfaj Manchester Cityt por as në fillimin e Premier Ligës.

Sadio Manes i është dhënë leja që të mungojë pas pjesëmarrjes me Senegalin në Kupën e Kombeve të Afrikës, turne që përfundoi me 19 korrik.

Kurse janë në dyshim edhe Mohamed Salah, Roberto Firmino dhe portieri, Alisson, që të gjithë i janë bashkuar vonë “Redsave” pas detyrave me kombëtare, me Brazilin e Egjiptin.

Gjermani u shpreh mjaft i shqetsuar për këtë:

“Këtë diskutim, dikush duhet ta fillojë”, tha Klopp.

“Kam folur me Carlo Ancelottin – Italia ka 20 ekipe gjithashtu dhe nis sezonin me 24 gusht. [Kalidou] Koulibaly ka luajtur me Sadion në Kupën e Kombeve të Afrikës dhe ka katër javë pushim. Ai nuk është as afër që të kthehet”.

“Nuk e di pse (Premierliga) starton kaq herët. Vitin e ardhshëm është Copa America dhe Evropiani dhe ne startojmë, mendoj, në të njëjtën datë. Nuk e di pse”, shtoi mes tjerash Klopp.

Shpërndaje në

U Kopjua