Live

Konfirmon Katari: Bisedimet e rinovimit të armëpushimit mes Hamasit dhe Izraelit po vazhdojnë

15:11 / 01 Dhjetor 2023

Nga Kosova Live

Qeveria e Katarit ka konfirmuar se bisedimet midis Hamasit dhe Izraelit për të rifilluar armëpushimin janë duke vazhduar.

Në një deklaratë, Ministria e Jashtme e Katarit shpreh keqardhje për rifillimin e luftimeve, shkruan BBC, percjell Kosovaloive.net.

Në njoftimin e ministrisë thuhet se Katari është i përkushtuar të vazhdojë përpjekjet për pauzë humanitare.

Shpërndaje në

U Kopjua