Live

Kosova mposht Spanjën, Serbinë e Francën në karate

12:35 / 02 Gusht 2019

Nga Kosova Live

Ekipi Kosovar  ka fituar medaljen e bronztë në karate në konkurrencën ekipore ne Kampionatin Evropian për Universitete që po mbahet në Zagreb të Kroacisë. 

Kosova mposhti Spanjën, Serbinë e Francën.

Ekipi i Kosovës i udhëhequr nga përzgjedhësi Isak Curri  kishte në përbërje: Benjamin Shabanin, Dren Hajdarin dhe Valdrin Rashitin. 

Ekipi Kosovar pati veetëm 3 garues për dallim të ekipeve tjera që shumica kishin nga 5 dhe kjo ndoshta i penalizoi për të arritur edhe më lartë.

Shpërndaje në

U Kopjua