Live

Mergim Berisha ftohet te kombëtarja e Gjermanisë

16:24 / 17 Mars 2023

Nga Çlirim Qeriqi

Kombëtarja e Gjermanisë ka publikuar listën me futbollistët e ftuar për ndeshjet e muajit mars.

Trajneri, Hansi Flick, në list ka përfshirë edhe futbollistin me preardhje nga Kosova, Mergim Berisha.

Berisha po shkëlqen këtë sezon me skuadrën e Augsburgut, ku deri tani ka shënuar 8 gola në 18 ndeshje.

Gjermania gjatë këtij muaji do të zhvilloj dy ndeshje miqësore , me Perun me 25 mars dhe tre ditë më vonë do të luaj kundër Belgjikës.

Shpërndaje në

U Kopjua