Live

Mërgim Lushtaku uron Erdoganin: Vëllai ynë në ditë të vështira, keni luajtur rol kyq në çlirimin e Kosovës

19:10 / 28 Maj 2023

Nga Kosova Live

Deputeti i PDK-së Mërgim Lushtaku ka reaguar në lidhje me zgjedhjet në Turqi, ku fitues doli Erdogan.

Lushtaku e quajti Erdoganin vëlla të Kosovës, shkruan kosovalive.net

POSTIMI I PLOTË:

Urime për R.T. Erdogan, i cili është miku dhe vëllai ynë. Mik në ditët si kjo me diell, por mik edhe në ditët e vështira.

Republika e Kosovës gjithmonë do ta kujtojë dhe çmojë rolin kyç që ju personalisht, qeveria dhe populli turk keni luajtur për çlirimin e Kosovës, shpalljen e pavarësisë, si dhe për zhvillimin demokratik dhe ekonomik të vendit. Ne do të jemi gjithmonë mirënjohës për mbështetjen tuaj dhe për marrëdhëniet e ngushta në mes vendeve tona.

Rizgjedhja Juaj në postin më të lartë të Republikës së Turqisë do të shërbejë për thellimin e marrëdhënieve ndërshtetërore.

Ju shpreh dhe një herë urimet e mia të përzemërta. Ju lutem pranoni konsideratat e mia më të larta. E mirëpres thellimin e marrëdhënieve midis vendeve tona dhe popujve tanë.

Me respekt,
Mergim Lushtaku

Shpërndaje në

U Kopjua