Live

Messi dënohet me tre muaj mos lojë

10:08 / 03 Gusht 2019

Nga Kosova Live

Messi ka pranuar një dënim prej 3 muajsh mos lojë si dhe kompensim në të holla.

Argjentinasi  është suspenduar për tri ndeshjet e radhës të Argjentinës, dhe është gjobitur me 50 mijë dollarë nga CONMEBOL.

Messi akuzonte CONMEBLO gjatë Kupës së Amerikës se janë të korruptuar dhe se kompeticioni është organizuar në atë mënyrë që të fitohet nga Brazili.

Kështu lojtari do t’i mungojë skuadrës së Argjentinës në 3 ndeshjet e radhës: Kilit (5 shtator), Meksikës (10 shtator) dhe Gjermanisë (10 tetor).

Shpërndaje në

U Kopjua