Live

Molliqaj: Pas disfatës, Kurti me krejt partinë e tij e kanë futë kokën në dhe si struci

20:15 / 19 Mars 2023

Nga Çlirim Qeriqi


“E refuzoi marrëveshjen në Shtëpinë e Bardhë në SHBA, por e pranoi në villen e Titos në Shën Naum. Dallimin bëjeni vetë”, kështu ka thënë Kryetari i Partisë Socialdemokratike, Dardan Molliqaj, për marrëveshjen e Ohrit që u dakordua në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiq. 

Sipas Molliqajt, Kurti me Lëvizjen Vetëvendosje janë fshehur, pas marrëveshje në Ohër.

“Aq e mirë na qenka marrëveshja saqë Kryeministri, me krejt partinë e tij, e kanë futë kokën në dhe si struci”.

“Si pas një stuhie apo pas një disfate. Sepse disfatë ishte. E Albin Kurti heshtet kështu si sot, pas secilës disfatë”, ka thënë  Molliqaj.

Shpërndaje në

U Kopjua