Live

Njëherë Fitore Pacolli e sot Drita Millaku, shtyhet përsëri seanca ndaj deputetëve të VV-së e ministrit Sveçla

10:02 / 01 Mars 2024

Nga Kosova Live

Gjatë ditës së sotme është dashur të mbahej seanca gjyqësore ndaj deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla.

Mirëpo kësaj rradhe në seancën gjyqësore mungoi Drita Millaku.

Në seancën e sotme, prezentë përpos Sveçlës ishin edhe Fitore Pacolli dhe Salih Zyba.  Ata akuzohen për hedhje të gazit lotsjellës në vitin 2019 në Kuvendin e Kosovës.

Seanca e radhës është caktuar më 26 mars nga ora 10:00.

Shpërndaje në

U Kopjua