Live

Osmani takon Von Der Leyen, diskutohet për afrimin e Kosovës me BE-në

16:30 / 03 Dhjetor 2023

Nga Kosova Live

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka takuar presidenten e Komisionit Europian, Ursula Von Der Leyen.

Osmani ka shkruar se me të parën e Komisionit Europian ka biseduar se si të afrohet Republika e Kosovës më afër BE-së.

“Gjithmonë një kënaqësi e madhe për t’u takuar me presidenten e @EU_Commission @vonderleyen dhe të diskutojmë se si mund ta afrojmë Republikën e Kosovës me BE-në”, shkroi Osmani në platformën X.

Always a great pleasure to meet @EU_Commission President @vonderleyen and discuss how we can bring the Republic of Kosovo closer to the EU. pic.twitter.com/w4OPts7VCR

— Vjosa Osmani (@VjosaOsmaniPRKS) December 3, 2023

Shpërndaje në

U Kopjua