Live

Pse Gili i titullon kështu këngët e saj?

13:23 / 24 Nëntor 2022

Nga Krenare Tahiri

Gili është një ndër emrat më të shquar në skenën muzikore, e cila vazhdimisht ka diçka të re për ti ofruar publikut të gjërë.

Ylli i estradës sonë me zërin, bukurinë dhe profesionalizmin e saj, arriti shumë në karierën muzikore, madje është një “trendsetter” dhe këngëtare shembull për atë se si mund të ndërtohet një karrierë e pasur dhe e sukseshme.

Gjatë karrieres së saj, ka pasur shumë këngë, madje edhe të tilla me tituj shumë më ndryshe, më ngacmues, e kjo falë të shoqit të saj, tekstshkruesit Ilir Berani, shkruan “Kosovarja”.

Ja disa nga titujt unik të këngëve të Gilit ndër vite:

-Në dhjetor 1996, Gili merr pjesë në Festivali i 35-të në RTSH me këngën “Ding Dong”.
Në qershor 2003, Gili merr pjesë në PoliFest 2003 me këngën “Edhe Pa Ty U Knaqa”.
-Në maj 2009, Gili merr pjesë në VFM 2009 me këngën “Oh Sa Budall”.
-Në qershor 2011, Gili & Enis Potoku marrin pjesë në Top Fest 8 me këngën “Badiahava”.
-Më datë 17 Shtator 2014, Gili & Kolë Oroshi publikojnë videoklipin “Zoti i shpisë”.
-Më datë 20 Korrik 2015, Gili publikon videoklipin “Ka diçka ka”.

Shpërndaje në

U Kopjua