Live

Rama ndan fotot nga mbledhja në Këshillin e Sigurimit në OKB: Dita më krenare për Shqipërinë

08:53 / 21 Shtator 2023

Nga Kosova Live

Nga New York-u, Kryeministri Edi Rama ka ndarë një fotoalbum të momenteve gjatë mbledhjes së djeshme në Këshillin e Sigurimit në OKB, të cilën e drejtoi Shqipëria.

Rama ka ndarë foto me homologun ukrainas Volodymyr Zelensky, kancelarin gjerman Olaf Scholz, si dhe personalitete të tjerë të pranishëm

Vihet re edhe prezenca e bashkëshortes së tij, Linda Ramës e cila qëndron krah kryeministrit.

“Mirmëngjes, dhe me fotoalbumin e ditës më krenare të Shqipërisë në historinë e marrëdhënieve tona ndërkombëtare, ju uroj një ditë të mbarë“-shkruan Rama krah fotove.

Shpërndaje në

U Kopjua