Live

Vëllau i Ronaldos po akuzohet për mashtrim

14:30 / 23 Maj 2023

Nga Kosova Live

Vëllai i madh i Cristiano Ronaldos, Hugo dos Santos Aveiro po akuzohet për mashtrim ndaj kompanisë torineze Pegaso, me të cilën kishte një marrëveshje për krijimin e fanellave CR7 të Juves.

Procesi gjyqësor filloi në vitin 2019, por tashmë prokuroria e Torinos ka mbyllur hetimet duke ngritur aktakuzë me akuzën e falsifikimit të më shumë se 13 mijë fanellave bardh e zi me emrin dhe numrin e Ronaldos.

Logoja e CR7 Museum mungonte në pjesën e përparme të fanelës duke dëshmuar falsifikimin e tyre. Seanca e parë gjyqësore do të zhvillohet më 20 qershor.

Shpërndaje në

U Kopjua