Live

Vetëvritet ish-futbollisti

13:32 / 15 Gusht 2019

Nga Kosova Live

Joel Darlington, 20-vjeçar, i cili kishte qenë në prova edhe te Manchester United, dhe e ka përfaqësuar Uellsin në grupmoshat e të rinjëve, ka vrarë veten.

E gjithë kjo pasi lëndimet në krahror dhe në shpinën e tij rezultuan se ai nuk mund ta vazhdojë më karrieren ne futboll.

Provat e tij me Manchester Unitedin kishin ecur mjaft mirë deri në momentin kur ai pësoi lëndim të rëndë në krahror.

Gjithashtu, ai ka qenë në prova edhe te Shrewsbury Town.

Ai ishte top-golashënues për skuadrën uellsiane Bala Town, duke luajtur në akademinë e tyre, raporton Zeri.

Trupi i pajetë i futbollistit ishte gjetur tragjikisht në një garazhë në shtëpinë e tij pasi nëna e tij ishte kthyer nga një udhëtim

Shpërndaje në

U Kopjua