Live

VIDEO | “Kush Ademit ju bë vëlla..”, kënga më e re e Besim Haliti e Halit Gashi

19:54 / 12 Maj 2024

Nga Kosova Live

“Kush Ademit ju bë vëlla..” janë vargjet e këngës që sollën dy krijuesit e kenges epike Besim Haliti e Halit Gashi, per nderë të 25 vjetorit të rënies së Heroit Ilaz Kodra, shkruan Kosovalive.net.

“Ndjehemi të nderuar dhe të përmbushur që me autorizimin e Familjes së Heroit tonë Ilaz KODRA , arritëm që ta realizojmë këngën kushtuar Heroit tonë me rastin e 25 vjetorit të rënjes Heroike ! “Lavdi Heronjve ! Dëgjim të këndëshëm për të gjithë adhuruesit e këngës ka shkruajtur Besim Haliti ne publikimin e kësaj kënge që shpërfaqë mishërimin e Heroit Ilaz Kodra me bacë Adem Jasharin gjatë aksioneve të tyre të perbashkëta.

Është edhe më i veçantë fakti se se të dy interpretuesit janë veteranë të luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Shpërndaje në

U Kopjua