Live

Vrasja e gruas në Ferizaj, Kryeprokurori: Dyshojmë se e vrau ish-burri pas një mosmarrëveshje

16:04 / 12 Prill 2024

Nga Kosova Live

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Ferizaj ku nga disa të shtëna me armë zjarri ka mbetur e vdekur një grua.

Kryeprokurori në Ferizaj, Shukri Jashari, ka thënë për Gazetën Express se dyshohet që gruaja është vrarë nga ish-bashkëshorti i saj pas një mosmarrëveshje.

“Për momentin nuk kemi informacione, mirëpo dyshojmë që motivi është te një mosmarrëveshje mes ish-bashkëshortëve. Ata janë takuar afër Qendrës për Punë Sociale dhe aty ka ndodhur rasti. Personi [ish-bashkëshorti] është arrestuar”.

Edhe policia në Ferizaj ka konfirmuar vrasjen.

Shpërndaje në

U Kopjua