Live

Xiaomi sjell mobilin e shumë pritur

12:04 / 31 Korrik 2019

Nga Kosova Live

Ndërmarrja e teknologjisë e mbështetur nga Xiaomi Black Shark lanson sot produktin e saj më të ri Black Shark 2 Pro në Kinë. Me një çmim fillestar prej 391.08 euro.

Black Shark 2 Pro është në dispozicion në dy modele. Modeli bazë është një variant prej 12 GB Ram + 128 GB hapësirë , me çmim 391.08 euro. Modeli i dyti është një variant prej 12 GB Ram +256 GB hapësirë , me çmim 456.14.

Black Shark 2 Pro vjen me një ekran 6.39 inç AMOLED me rezolucion FHD +.Rezolucioni i ekranit është 1080 x 2340 pixel. Mundësohet nga një procesor okta-bazë Qualcomm Snapdragon 855 Plus, i lidhur me Adreno 640 GPU.Ai gjithashtu përmban dhe sensorin e gjurmës së gishtërinjve në ekran për zhbllokimin e pajisjes.

Në pjesën e përparme të kamerës, ai përmban një konfigurim të dyfishtë të kamerës së pasme që përfshin një sensorë kamerash prej 48 MP dhe sensor dytësor 12 MP. Ndërsa në pjesën e pasme, ka aparatin fotografik prej 20 MP. Black Shark 2 Pro vjen me një bateri 4,000 mAh me furnizim të shpejtë për karikim 27W. Për sa i përket lidhjes, ajo është e pajisur me 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth v5.0, GPS / A-GPS dhe portin USB Type-C

Shpërndaje në

U Kopjua