Live

Gjokoviq bën skandal, prezantohet me këngë që bën thirrje për aneksimin e Kosovës

22:11 / 23 Nëntor 2023

Nga Kosova Live

Tenisti Novak Gjokoviq, dhe ekipi i Serbisë sot kanë bërë një skandal gjatë prezantimit para lojë me Britaninë e Madhe, në kuadër të “Davis Cup”.

Ata kanë dalë para publikut, me një këngë nacionaliste serbe që bën thirrje për aneksimin e Kosovës.

Vet tenisti Gjokoviq, njihet për deklarimet e shpeshta kundër Kosovës.

Madje, është parë edhe duke kënduar këngë./kosovalive.net

Shpërndaje në

U Kopjua