Kurti: Pajtueshmëria e djeshme hap rrugën për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë 

15:19 / 24 Nëntor 2022

Nga Kosova Live

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas marrëveshjes së arritur për targat ditën e djeshme.

Ai ka thënë se pajtueshmëria e djeshme ka hapur rrugën për bisedime dhe normalizim të marrëdhënieve me Serbinë.

‘’ Pajtueshmëria e djeshme hap rrugën për bisedime intensive për normalizimin e plotë të marrëdhënieve me Serbinë bazuar në Propozimin e BE-së të mbështetur nga , & ’’, ka shkruar ai.

Përmes postimit në Twitter ai ka falënderuar edhe ambasadorin Hovenier për mbështetjen dhe përkushtimin e tij. 

Shpërndaje në

U Kopjua