Live

Miroslav Lajçak mbërrin në Qeveri për takim me Bislimin

18:10 / 18 Qershor 2024

Nga Kosova Live

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi ka mbërritur para pak minutash në Qeverinë e Kosovës, mësoi gazeta online Reporteri.net.

Lajçaku do të takohet me zëvendëskryeministrin, Besnik Bislimi.

Sot parashihej të zhvillonte takime edhe me krerët e shtetit, presidenten Vjosa Osmani, dhe kryeministrin Albin Kurti, por me asnjërish nuk u takua.

Shpërndaje në

U Kopjua