Live

Ngjarjet e paralajmëruara për sot në Kosovë

07:57 / 02 Maj 2023

Nga Kosova Live

Ngjarjet e planifikuara për sot:

Ngjarjet e datës 2 maj 2023:

-Demokraci Plus mban konferencë për media ku do t’i shpalos rekomandimet e raportit të fundit për parandalimin e keqpërdorimit në prokurim publik. (Zyret e Demokraci Plus, ora 10:00)

– Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti shqyrton raportin vjetor të Zyrës së Rregullatorit të Energjisë. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N10, ora 11:00)

– Fondacioni “Hasan Prishtina” dhe Shoqata Atdhetare Kulturore “Luma” nga Kukësi organizon një aksion në shenje reagimi ndaj idesë për heqjen e emrit të Hasan Prishtinës nga Universiteti i Prishtinës. (Oborri i Rektoratit të UP-së, ora 11:00)

– Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike shqyrton raportin e auditimit të teknologjisë së informacionit “ Sistemi Informativ i Gjendjes civile në Agjencinë e Regjistrit Civil”. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N302, ora 11:30)

– Në kuadër të Ditëve të Gjuhës Gjermane behët hapja e ekspozitës “Landscapes of Repair” e organizuar nga forumZFD Kosova rreth peisazheve post-traumatike në Kosovë. (Qendra për Praktikë Rrëfyese në Prishtinë, ora 18:00)

– Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës shënon 23-vjetorin e themelimit të saj. (Hotel “Emerald”, ora 18:00).

Shpërndaje në

U Kopjua