Live

Numri i të vrarëve në Gaza ka shkuar në 9488, në Izrael janë 1405 të vdekur

09:50 / 05 Nëntor 2023

Nga Kosova Live

Të vrarë në Gaza deri më tani janë 9 mijë e 488 njerëz, ndërsa të plagosur 24 mijë e 158.

Numri i të vdekurve në Izrael është 1 mijë e 405, ndërsa i të plagosurve 5 mijë e 600.

Të vrarë në Bregun Perëndimor të pushtuar mbetën 152 persona, kurse të plagosur 2 mijë e 100, raporton Al Jazeera.

E gjithë kjo ndodhi nga 7 tetori kur Hamasi sulmoi Izraelin, pastaj shteti izraelit si kundërpërgjigje nisi sulmet e saj në Gaza, ku më shumë se gjysma e viktimave janë civilë, përfshirë fëmijë dhe gra.

Shpërndaje në

U Kopjua