Live

Osmani përkujton ndërhyrjen e NATO’s: 25 vjet më parë, filloi shpëtimi i Kosovës nga shfarosja

09:55 / 24 Mars 2024

Nga Kosova Live

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, përkujtuar 25 vjetorin e ndërhyrjes së NATO’s në Kosovë.

“25 vjet më parë, filloi shpëtimi i Kosovës nga shfarosja. Aleancat duhet t’i ruajmë po aq sa edhe lirinë! Faleminderit përjetësisht NATO!”, ka shkruar Osmani në Facebook.

Sot janë bërë 25 vjet nga fillimi i sulmeve ajrore të NATO-s kundër caqeve ushtarake e policore të Serbisë dhe Malit të Zi.

Shpërndaje në

U Kopjua