Live

Presidentja Osmani merr pjesë në varrimin e ish-presidentit të Finlandës, Martti Ahtisaari

11:07 / 09 Nëntor 2023

Nga Kosova Live

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Finlandë. 

Me ftesë të qeverisë  finlandeze, Presidentja Osmani krahas krerëve shtetëror nga vende të tjera të botës do të marrë pjesë në varrimin e ish-presidentit të  Finlandës dhe kryenegociatorit për statusin e Kosovës, Martti Ahtisaari. Në delegacionin shtetëror të Presidentes do të jetë edhe ish-Presidenti Fatmir Sejdiu.

Funerali i presidentit Ahtisaarit do të mbahet më 10 nëntor.

Shpërndaje në

U Kopjua