Live

Sërish tërmet në Turqi

08:55 / 07 Shkurt 2023

Nga Kosova Live

Një tërmet tjetër raportohet të ketë goditur qendrën e Turqisë.

Shërbimi Gjeologjik i ShBA-së thotë se një lëkundje me magnitudë prej 5.5 shkallësh është ndier rreth 10 kilometra afër qytetit të Golbasit, raporton BBC.

Megjithatë Qendra Sizmologjike Evrpiano-mesdhetare franceze tha se tërmeti afër Golbasit kishte shkallë prej 5.6 shkallësh dhe ishte në thellësi prej dy kilometrash.

Të dy agjencitë kanë njoftuar se tërmeti ka ndodhur në orën 03:13 të mëngjesit.

Shpërndaje në

U Kopjua