Live

Tahiri: Albin Kurti e ndëshkoi dhe e nënshtroi Kosovën, ktheu Rezolutën 1244

13:54 / 12 Shkurt 2024

Nga Kosova Live

Ish-kryenegociatorja për bisedimet Kosovë-Serbi thotë se kryeministri Kurti ka mashtruar edhe në logon e përvjetorit të pavarësisë së Kosovës, raporton GazetaBlic.

Përmes një shkrimi në “Facebook” Tahiri thotë se ajo që shkruhet “ne i dalim zot Kosovës” nuk qëndron.

Sipas saj, Kurti ka bërë që Kosova të ndëshkohet nga Amerika dhe të pranojë marrëveshje pa njohje reciproke.

Gjithashtu ajo ka përmendur edhe Rezolutën 1244.

Shkrimi i plotë pa ndërhyrje:

Fjalet boshe te Kurtit edhe ne logon e pervjetorit te pavaresise – ne i dalim zot Kosoves thuhet ne logo – ne fakt eshte: e ndeshkojme Kosoven nga amerika, e nenshtrojme, bejme marreveshje pa njohje reciproke me Serbine, kthejme rezoluten 1244 i japim sovranitet UNMIK-ut ia heqim Kosoves, etj, etj…

Shpërndaje në

U Kopjua