Live

Tahiri uron Ditën e Çlirimit: Udhëheqja dhe Amerika e sollën lirinë

10:14 / 12 Qershor 2024

Nga Kosova Live

Ish-zëvendëskryeministrja e Kosovës, Edita Tahiri, e ka uruar Ditën e Çlirimit.

Ajo ka vlerësuar se lirinë e kanë sjell udhëheqja e Kosovës dhe Amerika.

Në profilin e saj në “Facebook”, ajo ka postuar fotografinë e komandantit legjendar Adem Jashari dhe ish-presidenti të Kosovës, Ibrahim Rugova.

“E gezofshim perjete Diten e Clirimit – populli trim, udheheqja dhe Amerika e sollem lirine pas 100 vjet roberie! Krenari dhe lavdi per te gjthe – lavdi te reneve per liri – flamuri shqipar na priu!”, ka shkruar Tahiri.

Shpërndaje në

U Kopjua