Live

Tentuan t’i kontrabandojnë shtatë viça drejt Shqipërisë, ndalohen tre vetë

11:16 / 06 Janar 2024

Nga Kosova Live

Të premten rreth orës 11:45 në fshatin Zhub janë ndaluar tre vetë pasi të njëjtit kanë tentuar t’i kontrabandojnë 7 krerë viça në drejtim të Shqipërisë.

Sipas raportit 24-orësh të Policisë, rasti i dorëzohet doganës për trajtim të mëtutjeshëm.

“Fsh. Zhub 05.01.2024 – 11:45. Nga njësiti policor janë ndalur tre të dyshuar meshkuj (një kosovar dhe dy shtetas të Shqipërisë), pasi që të njëjtit me një kamionetë kanë tentuar që të kontrabandojnë  7 krerë viça në drejtim të Shqipërisë. Lidhur me rastin është njoftuar prokurori, ndërsa rasti i kompletuar i dorëzohet doganës për trajtim të mëtutjeshëm”, thuhet në raport.

Shpërndaje në

U Kopjua