Live

Trajneri Gliha shprehet i kënaqur me fitoren e Kosovës

09:28 / 13 Nëntor 2023

Nga Kosova Live

Trajneri i kombëtares së Kosovës, Primozh Gliha ka folur pas fitores kundër Izraelit.

Gliha u shpreh i kënaqur me këtë fitore.

“Më herët është menduar se futbollistët e Superligës nuk mund të luajnë në kombëtare, por ja sonte ata luajtën dhe e fituam lojën”, u shpreh Gliha.

“Dardanët” fituan me rezultat 1:0 kundër kombëtares izraelite.

Golin e vetëm e realizoi Milot Rashica, në minutin e 41-të.

Aktualisht Kosova, në grupin I ka 10 pikë./kosovalive.net

Shpërndaje në

U Kopjua