Live

“Udhëtari në kohë” poston “prova fotografike” të frikshme të Luftës së Tretë Botërore që po vjen

09:05 / 26 Nëntor 2022

Nga Kosova Live

Përdoruesit e TikTok janë ndarë në dy grupe  pasi një llogari që pretendon se i përket një udhëtari në kohë reale ka zbuluar fotografi që tregojnë se si do të duket Lufta e Tretë Botërore.

Llogaria misterioze @timevoyagin ka thënë se do të ketë një tjetër Luftë Botërore “së shpejti”.

Ata gjithashtu pohuan se dëmi do të jetë aq i keq sa njerëzit do të detyrohen të largohen nga Toka deri në fund të saj, raporton Daily Star.

Në një video të postuar në llogarinë e tyre, TikToker u tha ndjekësve të tyre se ata janë një “udhëtar në kohë reale” dhe tha se “tani lejohen” të postojnë fotografi nga e ardhmja.

Në një video pasuese ata më pas pretenduan se kishin “prova fotografike” të një Lufte të Tretë Botërore dhe postuan fotografi që ata thanë se përshkruanin fillimin dhe fundin e një lufte të madhe në të ardhmen.

Në një klip të postuar në llogarinë, e cila tani ka marrë afro 60,000 shikime, përdoruesi i TikTok shkroi: “KUJDES! Po, unë jam një udhëtar i vërtetë në kohë, Lufta e Tretë Botërore ishte komenti më i pëlqyer.

Ai ka pohuar gjithashtu se në të ardhmen, lufta do të çojë që njerëzit të largohen nga planeti dhe të zhvendosen në një planet të ri të quajtur “Planet Delta”.

Një person komentoi: “Ato janë padyshim të krijuara nga AI”.

Megjithatë të tjerët i morën më seriozisht imazhet./The Mirror/

Shpërndaje në

U Kopjua