Live

Videoja speciale e “Adidas” pasi fitoi “Topin e Artë”, Lionel Messi imiton legjendën e NBA me unaza

14:34 / 31 Tetor 2023

Nga Kosova Live

I teti “Top i Artë” i dha fundin një karriere mbresëlënëse Lionel Messit, që për fat të mirë për tifozët e futbollit, vazhdon ende me Inter Miami në MLS. Pikërisht duke marrë parasysh se ku luan tani ’10’ argjentinas, imitimi i “Adidas” kuptohet në mënyrë të përkryer.

Për të festuar fitoren e tij të tetë në çmimin e “France Football”, marka që ka qenë me të nga viti 2007 donte të rikrijonte foton ikonike të Bill Russell, Lordit të Unazave të NBA-së.

Me 11 tituj midis viteve 1957 dhe 1969, ikona e Boston Celtics njihet si një nga fituesit më të mëdhenj të sportit dhe është lojtari me më shumë kampionate në ligën amerikane.

Në të njëjtën mënyrë, megjithëse nuk janë njohje ekuivalente, Messi është deri tani futbollisti që ka fituar më shumë “Topa të Artë”, tre të tillë më shumë se Cristiano Ronaldo (i cili ka pesë) dhe shumë më tepër se ato që kanë fituar në ditët e tyre Michel Platini, Johan Cruyff dhe Marco Van Basten (nga tre secili).

Kompania e njohur shumëkombëshe sportive gjermane i dha Messit, për të festuar arritjen e tij të re, tetë unaza që nxjerrin në pah momentet kyçe të tetë “Topave të Artë”. Një detaj që do të shërbejë gjithashtu për të vazhduar zgjerimin e imazhit dhe famës së tij në shtëpinë e re, Inter Miami, ku i ka mahnitur menjëherë fansat.

𝘁𝗵𝗲 𝗴𝗿𝗲𝗮𝘁𝗲𝘀𝘁 as we’ve told you again, and again, and again, and again, and again, and again, and again, and again. 🐐 pic.twitter.com/iUHzS6eKwo— adidas Football (@adidasfootball) October 31, 2023

Shpërndaje në

U Kopjua