Live

Arsenali interesohet ta transferojë Coutinhon në formë huazimi

12:42 / 03 Gusht 2019

Nga Kosova Live

Ish ylli i Liverpoolit që u transferua te Barcelona duket se nuk e ka gjetur veten tek kjo e fundit.

Sipas asaj që raporton e përditshmja spanjolle Sport, Barcelona dëshiron ta shesë Coutinhon, madje thuhet se janë të gatshëm edhe që ta lejojnë largimin në formë huazimi.

Klubi i Arsenalit është interesuar që ta transferojë Coutinhon për ta kthyer në Angli por në formë huazimi dhe sic duket kjo ofertë po u pëlqen ekipit blaugran.

Skuadra londineze po tenton që ta huazojë anësorin brazilian në këtë afat, derisa pritet t’i paguajë rreth 15 milionë euro për huazimin e tij.

Shpërndaje në

U Kopjua