Live

Balotelli ndërron ambient, transferohet tek klubi i njohur

10:43 / 10 Gusht 2019

Nga Kosova Live

Mario Balotelli ka arritu marrëveshje me klubin e Flamengos. Kështu bën me dije gazetari i njohur sportiv italian, Gianluca Di Marzio. Sipas tij lojtari ka arritur marrëveshje për pagën.


Klubi brazilian i ka ofruar atij 15 milionë euro (5.5 milionë për 18 muaj dhe një bonus prej 10 milionësh në momentin e nënshkrimit të kontratës).


Super Mario kaloi sezonin e fundit duke luajtur për Olimpique Marseille. Më parë ka luajtur për ekipe si Interi, Manchester City e Liverpool.

Shpërndaje në

U Kopjua