Live

Boksieri ngacmon pasagjeren, piloti detyrohet ta largojë

20:21 / 30 Korrik 2019

Nga Kosova Live

Kampioni i boksit në peshat e mesme Sergei Kovalev është përjashtuar nga aeroplani pasi ai fillimisht puthi njëren prej pasagjereve e më pas hodhi para mbi të.

Incidenti ndodhi me 15 korrik. Sipas The Athletic, boksieri kapi për dore pasagjeren e ulur ngjit me të në fluturimin drejt Los Angelesit.

Stafi i aeroplanit konstatoi se pasagjerja ndihej e pasigurtë, andaj dhe piloti e largoi boksierin nga aeroplani.

Bëhet e ditur se nuk do të ketë ndonjë aktakuzë ndaj Kovalev.

Shpërndaje në

U Kopjua