Live

Carmelo Anthony ka mbetur pa klub

12:03 / 31 Korrik 2019

Nga Kosova Live

Carmelo Anthony  është akoma pa kontratë, pasi luajti vetëm 10 ndeshje me Huston Rockets sezonin e  kaluar.

Anthony është duke kërkuar për një kontratë të re, por shumë lehtë mund ta gjejë veten jashte ligës NBA.

Megjithatë trajneri I tij insiston se ylli i basketbollit është 100% në formë dhe më i mirë se shumë basketbollistë aktual në ligë.

“Ai është akoma më i mirë se 60-70 për qind e lojtarëve të NBA. Melo thjesht dëshiron një sezon lamtumirës në mënyrë që të mund të bëjë të njëjtën gjë si Dwyane Wade, të shkëmbejë fanellat”, tha Chris Brickley, trajneri që e ndihmon Melon të qëndrojë në formë gjersa është pa klub.

Shpërndaje në

U Kopjua