Live

City dhe Reali në garë për Mbappen

15:45 / 28 Korrik 2019

Nga Kosova Live

PSG do ta ketë shumë të vështirë ti mbajë në skuadër yjet si Mbappe e Neymar.

Neymar është gjithmonë e më pranë largimit në drejtim të Barcelonës. Mbappe po kërkohet nga Manchester City, por garës i është futur edhe Reali i Madritit.

Drejtuesit e Realit madje janë të gatshëm të presin deri në vitin 2020 për ta patur Mbappen në skuadër.

Mediat angleze kanë raportuar se Mbappe është në kontakt të vazhdueshëm me Guardiolën dhe kjo është arsyeja pse Reali tashmë dëshiron ti futet garës për të dhe është gati ta bëjë lojtarin më të paguar në histori.

Shpërndaje në

U Kopjua