Live

Fifa publikon nominimet për trajnerin më të mirë

17:57 / 31 Korrik 2019

Nga Kosova Live

Shtëpia e futbollit FIFA ka publikuar listën me nominime për trajnerin më të mirë të edicionit 2018/2019

FIFA ka konfirmuar kandidatët të mërkurën, teksa ata janë përzgjedhur sipas të arriturave ndërmjet 16 korrikut 2018 dhe 19 korrikut 2019.

Në ketë listë janë këta emra

Djamel Belmadi (Algjeria)
Ricardo Gareca (Peru)
Pep Guardiola (Manchester City) 
Jurgen Klopp (Liverpool)
Mauricio Pochettino (Tottenham)
Fernando Santos (Portugali)
Marcelo Gallardo (River Plate)
Erik ten Hag (Ajax)
Tite (Brazil)
Didier Deschamps (Franca)

Pep Guardiola dhe Jurgen Klopp bashkë me Didier Deschamps të Francës shihen si favoritët kryesorë për këtë çmim.

Shpërndaje në

U Kopjua